Eli od myšlenek až do porodu aneb jak jsme toužili po holčičce :-)

Tak se přidam take s troškou do mlyna

Tak se přidam take s troškou do mlyna
Když už se tu píše o porodu tak vlastně to byl jeden z duvodu proč jsme se tak dlouho rozmýšleli. Muj první porod se mě vryl hodně do paměti a když sem na něj občas vzpoměla naskočila mě husí kuže . Porod trval dlouho , měla jsem velké bolesti a na mou smulu , když jsem chtěla ulevit tak nebyl volný anesteziolog a nebyl volný celou dobu, což dodnes nepochopím, a to jsem se tak těšila že v 21 století si vyzkouším bezbolestný porod s epiduralem a když se Tobiaš narodil řekla jsem ."Už nikdy ...! "
Čas plynul a jak píšete člověk na to špatné pomalu zapomína a take jsem si říkala že po druhé to bude lepší. A moc jsem si přala holčičku.
Když jsme se konečně rozhodli, kupodivu se to podařilo prakticky okamžitě.
Trochu trapení mě však těhotenství připravilo...jak si sami asi některe pamatujete..Začlo to špatnýma výsledkama kdy mě oznamili riziko Downova syndromu po té odběr plodové vody a čekání měsic v nejistotě. Pak konečně oznamení té radostné zpravy že výsledky jsou negativní a čekame holčičku, mě dostalo do kolen a rozbrečelo štěstím. Když vše dobře dopadlo prozměnu oznamení těhot. cukrovky. Dale pak nějakeho streptokoka v pochvě...no prostě same radosti.
Ale přesto jsem si těhotenství maximalně užila a s bříškem toho zvladla docela dost, lyžovaní, dvě dovolene z toho jedna zahraniční...dodnes Eli říkam jak je zcestovala :-))
UKAŽTO.COM
Poslední měsic a pul se tahnul, vše bolelo, nohy jako konve, dodnes pamatuji jak jsme si s Alčou navzajem stěžovali že už jsme oteklé snad všude.
Termín byl stanoven na 2.9. První poslíčci přišli 2 týdny před. A pak už se opakovali skoro noc co noc , kdy stahy přichazeli po 10-20 min intervalech. Každou noc to už vypadalo že pojedem a každe rano se to zase zklidnilo a tak to šlo 14 dnu. Byla jsem zoufala a vyčerpana a take nervozní. DEN D přišel 31.8. od rana jsem měla stahy po 7-10 min ale říkala jsem si "No to zase ustane jako vždy..." Tentokrat neustalo a večer už byli jen po 7 min. Honza nervozně přechazel po bytě a Tobik byl vyexpedovan s babi na chatu.Čekala jsem ze zkušenosti z prvního porodu a když začli kontrakce po 5 min, vyrazili jsme. Bylo okolo 20 hod.
Přijeli jsme do Podolí okolo 21 hod. Na přijmu mě hned vzali, natočili monitor prohlídli, oznamení že otevřena jsem na 4 cm a vyexpedovali na rodící pokoj. Dostala jsem kapačky na koka a čekala. Kontrakce byly silné a bolestivé a intervaly se stale zkracovali až byli minuta co minuta a já už ani nestíhala vydýchavat. Ale říkala jsem si to bude v poho tentokrat Epi dostanu, ale ejhle nedostala, k našemu udivu nam asistentka oznamila tu samou informaci co před 4 roky a 3 měsíci :-o : "bohužel ale anesteziolog NENÍ volný " Ja se skoro rozbrečela a dal tiše trpěla. Bolesti byli intenzivní, nevěděla jsem jak to dal vydržím, držela jsem Honzu pevně za ruku a pot ze mě tekl. Sprcha střídala postel, Honza mě měnil vložky a pomahal tam a zpět. Naštěstí Elinka se rozhodla jít na svět rychleji než Tobík. A pak to šlo co pul hodina 1 cm. Pak už si jen pamatuji velký tlak jako by mě měl upadnout spodek, Honzuv obličej jak mě utěšuje a říka ty to zvladneš, doktorka jak říka zatlačte a nadech a zatlačte a stale dokola....a potom v 02:08 najednou strašna uleva a v naručí teplé měké tělíčko které ke mě zveda očička a ja mu říkam : " Ahoj kočičko, tys mě teda dala zabrat , tak tě tu mezi nama vítam "
UKAŽTO.COM UKAŽTO.COM
Dnes s odstupem času už se netrapím a pomalu zapomínam a patřím mezi ty co poznaly jak rodily naše mami, babičky, prababičky, prapra... což znamena bez jedineho utěšujícího leku a ulevy.A tenhle pohled mě to vše vynahrazuje .
UKAŽTO.COM


A děkuji Honzovi že u mě byl jak poprve tak po druhé bez něj bych to zvladala huř.
To je asi tak vše

06.04.2008 20:19:14 | Autor: Nicol | stálý odkaz

Komentáře

6 komentářů:
 • 06.04. 22:26, alca

  nicol, taky moc pekny, uplne jsem si vzpomela na ten cas, jak jsme si psaly, ze vypadame jako jeden velkej balon...:)) a ted vime, ze to stalo za to... moc hezky

 • 06.04. 22:45, Mon

  Niki, vim, o cem pises. Ja taky rodila po staru. Bez jakehokoliv utesovadla. Jenze u me to trvalo par minut, takze pred tebou a tvou vydrzi smekam.

 • 07.04. 08:59, Iveta

  Nicol,chápu,že po první zkušenosti to muselo být fakt hrozné,ale Eli byla pašák a tys to zvládla nádherně.Jak píše Mon,já rodila 3x po staru,ale jeden rychlejší porod,než ten druhý,to se nedá srovnávat.

 • 07.04. 12:18, AndyLee

  Nicol, to je mi líto, že jsi musela znovu zažít takové bolesti, já to měla podobně, porod byl také docela dlouhý.

 • 07.04. 20:25, Vlaďka

  Nicol, u věty "Ahoj kočočko ... už to prostě nešlo vydržet. slzičku jsem neudržela. Tys teda zkusila ... ale jak píšeš, je to za tebou a teď už bude jen to pěkný!!!

 • 08.04. 08:03, Eff

  Nicol,teprve ted jsem cetla privedeni vasi holcicky na svet...a koukam,ze jsme ten porod mely opravdu dost podobny..samo ze bez Epi,me ho ani nikdo nenabidl.Je moc dobre,ze se vam to stesticko povedlo a Tobikovi jste precejen tu sestricku domu prinesli.


přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Zářijovky 2007
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Dovolená aneb houbové ...
Anežka na návštěvě u k...
Anežčina první dovolen...
Seznam
Anežka cvičí
Anežka a vanička
Zdravíme a pozdravujem...
Dítě - Návod k použití
Anežčin multifunkční d...
Naše pohádka
Receptíky na omáčky
Anežčiny první narozen...

Rubriky

Všechny rubriky
Šikovný věcičky
Básničky, písničky ... pro naše dětičky
Papání
Vozítka a jejich příslušenství
Jen tak ...
Den D .. jak jsme přišli na svět
videa našich pokládků... aneb jak nám rostou a co už umí :o)
metříky
číslíčka aneb naše tabulka
Naše rodinky
Rychlorecepty alá MON
jak se na nás čekalo aneb jak mamky těhotnily
přehled psychomotorického vývoje
koutek jedny dietařky
dětské koutečky... neboli aby si i mamky mohly vorazit :)
Pro volnou chvíli a zábavu

Odkazy

naše domovina
všechno možné i nemožné o kojení
jak na sluníčko
jak na sluníčko s paraplíčkem napr...
ráj nejen pro dětičky, ale hlavně pro maminky
další ráj...
mimibazar
naše prní album - před těhu, pupíky a novopečené miminka
album, které nás vypeklo nejvíc :o(
jaké bude počasí?
Žiju BIO
Závadné výrobky 1
Závadné výrobky 2
Energetická kalkulačka pro dietářky
Kalorická tabulka pro dietářky
Zpěvník
Recepty pro kojence
Výživa dětí

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se