Eeej...tri dni ma vyháňali....či jak to zpívá ten Jánošík?? :-)


Tak jo....sepíšu tady jak ten můj porod-neporod proběhnul. Vlastně sem byla dost dlouho na vážkách jestli na něj vlastně chci vzpomínat, protože to není moc příjemné vzpomínání, ale naštěstí je ten půl rok co už uběhnul dostatečná doba aby se ta bolest zapoměla:-) Vlastně v tomto ohledu je zapomínání ta nejbáječnější vlastnost kterou lidi mají:-D
Termín porodu byl 29.9....no jasně že se neudálo vůbec nic, Julinka si hověla v bříšku a na nějaké rození mi zvysoka házela bóbika. Protože ale jsem měla těhotenskou cukrovku (jen takovou slabou, ti doktoři ale nadělaj:-) ) tak mi můj MUDr. řekl že žádné přenášení se nekoná a Juli půjde ven.
Takže 1.10 hezky nástup do porodnice. Jojo, vyšetření, monitory, závěr byl - porodní cesty nepřipravené, trošku tomu pomůžeme....ten den to byla moje první infůze (už přesně nevím čeho, ale víno to určitě nebylo).
2.10
Samosebou se neudálo vůbec nic a ráno sem se čiperně dostavila na další kolo vyšetření. Hmm hmmm řekli doktoři a vrazili mi další infuzi,počkáme do odpoledne, na ultrazvuku mi jen tak mimochodem řekli že se jim zdá že má Juli trošku větší hlavičku, že to bude na prolezení mou pánví jen taktak. Jojo kdybych jen tak tehdy tušila jak fatální to bylo zjištění:-(
Večer proběhlo další kolo vyšetření, nehnuli jsme se ani o píď. Dáme tabletku, zněl závěr těch MUDrlantů.Jak řekli, tak učinili a čekalo se co bude.
3.10
Tušíte správně neudálo se vůbec nic! Já sem byla pořád relativně v pohodě, až teda na pracující nervy a ráno v 7h sem suveréně vpochodovala na vyšetřovnu a čekala, co na mě (nebo spíš na Julinku vymyslí za nový fígl). Vyšetření už bylo docela nepříjemné,asik mi udělali Hamiltona (to nemyslím ted toho pilota F1), bolelo to a viděla sem že má doktor rukavice od krve a prej dá další tabletku a mám si jít lehnout. Tak sem teda šla, ale samosebou že na spaní sem neměla ani pomyšlení.
Za dvě hodiny (v 9h) si pro mě přišla sestřička že mám jít na vyšetřovnu,zase bylo hmmm hmmmm to už je nějaké divné, nález furt stejný, Julinka vztyčila svůj pidiprostředníček do hanbatého gesta a dala tak jasně najevo že se nikam nechystá, výsledkem byla zasunutá další tabletka.
Ve 12h jsem se začínala kroutit jak žížala,asik už to konečně začalo fungovat, měla jsem jít na přípravnu, natočit monitor a na nezbytné procedury. Sice už jsme cítila kontrakce, ale ještě se to dalo zvládnout, volala sem domů R. at jakože přijede, že už to teda bude.
Až do 19h se stále opakovalo to samé..monitor, infůze, monitor, sprcha, balón, monitor, usínající R. v křesle (ten porod je taková nuda),vyšetření, monitor...v 19h už sem se kroutila jak hadí žena, kontrakce byly co 5 minut, ale otevřená jsme byla s bídou na 2prsty. Ptali se mě na epidurál, no jasně sem s ním a hned mi dejte dvojtej pokud to jde,protože jinak vám tu polezu i po stropě. Přišla kouzelná víla z ARO a napíchla mě s tím že už to má předchystané na císaře, úleva se dostavila a já v klidu sledovala další z těch nekonečných monitorů a počítala kontrakce.

Ve 21h přestával epidurál působit a já sem se svíjela jak...nenapadá mě vhodné přirovnání, ale do smíchu už mě dávno nebylo a R. už se zase tolik nenudil, když mě střídavě s pomocí sestřiček sundával z lůžka na balón a na porodní stoličku, na smyka mě přesunul do sprchy a ze sprchy, bohužel otevření pořád malé, Juli se tam prostě zabarikádovala. Opět povolali kouzelnou vílu, která mi doplnila epi a maratón pokračoval dál až do půlnoci, každopádně po půlnoci opět přestal působit epi a kontrakce udeřily v plné síle:-( Otevření?? S bídou 5 prstů:-(
Časový úsek cca od půlnoci do 3.30 už mám poněkud rozostřený, páč už sem nebyla moc při smyslech, jen si pamatuju jak se do mě několikrát plnou silou opřel doktor že mi pomůže tlačit,nic, podařilo se mu akorát vyšplochnout ze mě nějakou zadní plodovku která byla zelená,strčil do mě snad celou ruku, prý cítí Julinčinu hlavičku jak se tam kroutí, monitor s jejími ozvy šel dolů a pak už to šlo šupšup,přišel další doktor a další sestřička, souhlasíte s císařským řezem?? SAKRA, jasněže souhlasím, uřezejte mi třeba nohy,udělejte mi díru v zádech, hlavně at už je venku!!! Potřetí přišla ta samá kouzelná víla, když viděla jak sem strhaná tak mě pohladila a říkala že za chvilku už bude dobře..sál, světla,frmol... a za pár minut kouzelná víla řekla,tak tady máte tu svoji cácorku a dala mi Julinku k hlavě:-) Bylo 4.10 v 3.45 ráno

05.04.2008 21:36:00 | Autor: Petule | stálý odkaz

Komentáře

7 komentářů:
 • 05.04. 22:45, Mon

  Klobouk dolu. Tohle bych asi neprezila. Ja jsem si myslela, co jsem neprotrpela a pritom jak to tak ctu, to byla pohudka.

 • 06.04. 09:07, Hanka

  Tedy Peťo, to byl taky pěknej záhul, co? Ale zvládla si to dobře a příště to určitě bude lepší. Taky doufám (mrkající smajlík) :-)

 • 06.04. 16:32, alca

  teda petul, jeste jsem ani nevedela, ci je to clanek a poznala jsem to hnedle podle nadpisu :)) ten me teda rozesmal, to dalsi uz moc neee :( ale zvladla jsi to krasne a budis ti utechou, ze kdyz se priste poradne najis, bude to lepsi ze jo Mon? :))

 • 06.04. 20:37, Lada

  Petule, ty nezklames a i takovouhle hruzu jsi popsala tak vtipne, ze jsem se u cteni musela smat, i kdyz vim, ze tobe pri tomhle porodu moc do smichu nebylo. Musely to bejt pekny nervy a vycerpani jeste vetsi. Ale ten vysledek stoji za to, uz podle prvni fotky je Juli nadherny miminko!

 • 06.04. 21:09, eff

  teda taky dobrej mazec,ale zase dojemne--------ja tohleto nemuzu cist...jsem tady furt na mekko

 • 07.04. 10:24, Iveta

  Petulko,smekám,tak dlouho jsi čekala,Julinka s tím vztyčeným prostředníčkem mě vážně dostávala,ale ještě víc ty,která jsi to takhle zvládla.

 • 08.04. 18:33, Katka

  Týýýý brďo Peťule, tvůj nadpis mě rozesmál, ale během čtení mě přešel. Neboj další bude lepší-mnohem. :o)))


přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Zářijovky 2007
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Dovolená aneb houbové ...
Anežka na návštěvě u k...
Anežčina první dovolen...
Seznam
Anežka cvičí
Anežka a vanička
Zdravíme a pozdravujem...
Dítě - Návod k použití
Anežčin multifunkční d...
Naše pohádka
Receptíky na omáčky
Anežčiny první narozen...

Rubriky

Všechny rubriky
Šikovný věcičky
Básničky, písničky ... pro naše dětičky
Papání
Vozítka a jejich příslušenství
Jen tak ...
Den D .. jak jsme přišli na svět
videa našich pokládků... aneb jak nám rostou a co už umí :o)
metříky
číslíčka aneb naše tabulka
Naše rodinky
Rychlorecepty alá MON
jak se na nás čekalo aneb jak mamky těhotnily
přehled psychomotorického vývoje
koutek jedny dietařky
dětské koutečky... neboli aby si i mamky mohly vorazit :)
Pro volnou chvíli a zábavu

Odkazy

naše domovina
všechno možné i nemožné o kojení
jak na sluníčko
jak na sluníčko s paraplíčkem napr...
ráj nejen pro dětičky, ale hlavně pro maminky
další ráj...
mimibazar
naše prní album - před těhu, pupíky a novopečené miminka
album, které nás vypeklo nejvíc :o(
jaké bude počasí?
Žiju BIO
Závadné výrobky 1
Závadné výrobky 2
Energetická kalkulačka pro dietářky
Kalorická tabulka pro dietářky
Zpěvník
Recepty pro kojence
Výživa dětí

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se