Jak jsem konečně rodila


Měla jsem pohodové těhotenství. Moc jsem si ho užila. Původní termín narození Kačenky byl 12. 9. 2007. Protože se nerodilo, tak jsem musela začít každý druhý den chodit na kontrolu k Apolináři. Na monitoru jsem nikdy neměla žádné kontrakce, závěr vyšetření vždy, zatím to nevypadá. Jak přibývaly dny po termínu moje nálada byla čím dál tím víc na bodu mrazu.

21. 9. pátek
Hurááá!!! V noci jsem měla poslíky a odešla mi část hlenové zátky. Hurááá!!! Bude se rodit. Jdu na kontrolu a určitě se mě tam už nechají, protože se bude rodit. Hurááá!!! Na monitoru jsou kontrakce. Závěr vyšetření – už se začíná něco dít, ale ještě to nevypadá. Objednávají mě na 24. 9. na vyvolání. Jsem zklamaná, že ještě nerodím, ale zároveň ráda, že aspoň vím, kdy už to přijde. Říkám si, uděláme si ještě hezký víkend a pak už budeme mít Kačenku.

22.9. sobota
Večer mi začínají kontrakce. Docela se dají vydržet, jdu si dát vanu. Tak se prý pozná jestli jsou to poslíky nebo opravdu porodní kontrakce. Ani v horký vodě nepřestaly, takže začínám měřit. Chodí celou noc zhruba po 15 minutách, jsou docela silné. Koupu se asi 6x. Nad ránem už začínají být zhruba po 10 minutách. Za celou noc jsem spala dohromady asi půl hodiny, takže jsem pořádně hotová. Kontrakce mám stále častěji, takže v neděli asi v půl šestý ráno se vydáváme do porodnice. Dali mě na monitor a k mému překvapení kontrakce nejsou tak pravidelné jako podle hodinek, závěr vyšetření – nález stejný jako v pátek ráno. Jedeme domů. Já brečím, protože, teď už tomu budu říkat poslíky, nepřestávají, jsem unavená a zklamaná. Já snad nebudu rodit nikdy!!!

23.9. neděle
Poslíky mám celý den. Interval zhruba každých 20 minut. Snažím se přes den spát, protože vím, že mě čeká noc a druhý den vyvolání, ale vůbec mi to nejde. Poslíky mám už pořád zhruba ve stejném intervalu. Říkám si, tak aspoň se něco děje a porodní cesty se připravujou. Ani v noci spánku moc nedám.

24.9. pondělí, den D
7:30 – příjem do nemocnice, závěr vyšetření – nález stejný jako v pátek ráno. Cože????? P. poslali pryč, že mu zavolám až se bude něco dít.
9:30 – zavádějí mi tabletu. Zhruba za 20 minut mám kontrakce vysoký jak Sněžka, interval 2 minuty.
10:30 – vyšetření – nález – 2 prsty. Nic moc, ale vzhledem k častým a silným kontrakcím má Kačenka trošku rychlejší srdeční akci, takže se paní doktorka rozhoduje poslat mě na přípravu a na sál.
11:30 – jsem na sále. Píchají mi vodu. Zavádějí vnitřní monitor. Napichujou antibiotika proti streptokokovi. Já už jsem polomrtvá, protože ty kontrakce fakt bolí a začíná působit i nevyspání. Hledají anesteziologa, který mi píchne epidurál.
12:00 – přichází P.
12:30 – přichází anestezilog a píchá mi epidurál. Přichází naprostá úleva. Začínají mi dávat oxytocin kvůli kontrakcím. Následné vyšetření – 4 prsty. Tak sláva, píchnutí vody a epidurál pomohl a zdárně se to hýbe
Odpoledne – střídá se u mě spousta doktorů, všichni mě vyšetřujou. Střídavě chodím do sprchy, skáču na míči. Začíná se mi chce spát. Kontrakce se s epidurálem se dají vydržet, ale i tak to hrozně bolí.
19:00 – vyšetření – nález – 6 prstů. No nic moc, ale je to víc než odpoledne, že jo. Závěr doktorů – postupuje to pomalu, takže uvidíme za hodinu. Pokud by to nešlo budeme muset přistoupit k císařskému řešu. Já už jsem úplně hotová. Jsem unavená, chce se mi spát, je mi zima.
20:00 – vyšetření – nález – 6 prstů. Nedá se nic dělat, porod přestal postupovat a budu muset na císařský řez. V ten moment jsem byla šťastná, že už to budu mít za sebou, byla jsem tak unavená, že bych další x hodin už nezvládla. Obrečela jsem, že malou hned neuvidím.
20:30 – začínají mě připravovat na operaci. Vyndají oxytocin a přestávají kontrakce. Ovážou mi nohy. Ještě se na mě přichází podívat doktor. Říkám mu, že mě mrzí, že miminko hned po porodu neuvidím. Uklidňuje mě, že budu mít jen částečné umrtvení, takže uvidím. Hurááá!!! Když jsem připravená cupitám na operační sál. P. musí čekat v předsálí.
21:10 – začíná operace. Nic necítím. Vtipkuju a povidám si s doktorama. Jsou všichni moc hodní.
21:14 – křik, miminko je venku. Hned mi Kačenku ukazujou a pak jí odnášejí na vyšetření. Tam už je s ní P. Mně zatím čistí a šijí. Když už je Kačenka zabalená, tak mi jí ještě přináší ukázat a pak jí odnášejí.

Mám radost, že je to za mnou, že máme krásnou zdravou holčičku, ale nějak to není úplně takový jaký jsem si to představovala. Je mi zima... Když mě vezou na JIP, loučím se na chodbě s P.

25.9. úterý
Ráno se probouzím na JIP. Přinášejí mi Kačenku na přiložení. Hned se přisála a mě konečně zaplavuje ten pocit štěstí a radosti, který jsem čekala. Bohužel jí za chvíli zase odnášejí. Odpoledne už mě ale stěhují na pokoj šestinedělí a přivážejí mi Kačenku. Už se o ní můžu starat. Hrozně to bolí, ale jsem šťastná, že je se mnou. Ještě jí dávám na noc k sestřičkám, ale od dalšího dne už jsme jenom spolu.

05.04.2008 08:55:52 | Autor: Hanuli | stálý odkaz

Komentáře

5 komentářů:
 • 05.04. 10:33, eff

  hanuli------tak ted tady docela bulim....krasne :-)

 • 05.04. 19:49, Romča

  Hani, taky bulim, je to krásný a dobře to dopadlo ;-)

 • 05.04. 20:25, Vlaďka

  Hani, koukám, že sis taky užila! Hlavně, že to všechno dopadlo bez chybičky ..a Kečenka už ti to rozhodně 1000x vynahradila, viď.

 • 05.04. 23:32, Mon

  Fakt dojemny. Docela sis uzila nez sis mohla Kacenku uzit.

 • 07.04. 10:35, Iveta

  Hani,až se začínám stydět,že já si rodila děti jako nic.Jsi také holka statečná a Kačenka je beručka krásná


přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Zářijovky 2007
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Dovolená aneb houbové ...
Anežka na návštěvě u k...
Anežčina první dovolen...
Seznam
Anežka cvičí
Anežka a vanička
Zdravíme a pozdravujem...
Dítě - Návod k použití
Anežčin multifunkční d...
Naše pohádka
Receptíky na omáčky
Anežčiny první narozen...

Rubriky

Všechny rubriky
Šikovný věcičky
Básničky, písničky ... pro naše dětičky
Papání
Vozítka a jejich příslušenství
Jen tak ...
Den D .. jak jsme přišli na svět
videa našich pokládků... aneb jak nám rostou a co už umí :o)
metříky
číslíčka aneb naše tabulka
Naše rodinky
Rychlorecepty alá MON
jak se na nás čekalo aneb jak mamky těhotnily
přehled psychomotorického vývoje
koutek jedny dietařky
dětské koutečky... neboli aby si i mamky mohly vorazit :)
Pro volnou chvíli a zábavu

Odkazy

naše domovina
všechno možné i nemožné o kojení
jak na sluníčko
jak na sluníčko s paraplíčkem napr...
ráj nejen pro dětičky, ale hlavně pro maminky
další ráj...
mimibazar
naše prní album - před těhu, pupíky a novopečené miminka
album, které nás vypeklo nejvíc :o(
jaké bude počasí?
Žiju BIO
Závadné výrobky 1
Závadné výrobky 2
Energetická kalkulačka pro dietářky
Kalorická tabulka pro dietářky
Zpěvník
Recepty pro kojence
Výživa dětí

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se