Překvapení


Byla středa 5.9., měla jsem tři dny po termínu a vypadalo to, že to megabřicho mám navždy.:( Byla jsem z toho tak zoufalá, že jak jsem se ráno vzbudila, už jsem si přála, aby byl večer.
Každé ráno jsem si říkala: hm, tak dneska to zase nebude, tak třeba zítra. Měla jsem v paměti první porod, který trval 20hodin a jelikož jsem trošku pesimistka, tak jsem si říkala, že ten druhý bude stejně dlouhý nebo spíš delší a tudíž když se ráno v devět vzbudím, tak přeci je jasné, že ten den neporodím, protože ikdyby mě chytly bolesti hned po probuzení, tak nejlepší naděje je tak druhý den ráno. Po porodu Len to vlastně bylo dobrý to druhý den ráno.
Bylo hnusně, takže jsme nemohli jít ven a tak S.,který se nemohl už dívat na moje ksichty prohlásil, že si zajdeme do Teska na oběd a pak se koukneme do nábytku po nějaký palandě pro Aničku.
Hm, tak co by ne, lákalo mě spíš to jídlo než ta palanda. Jelikož to S. věděl, proto také ten oběd zdůraznil, věděl, že jinak neuspěje.:-)
Pinpongové se ten den obzvlášť asi snažili, páč jsem byla naprosto spokojená a zlepšila se mi nálada. Ale už cestou do nábytku mě začaly chytat malinko křeče: No nazdar, ještě tak dostat zánět močáku, to by bylo fakt prima, nic lepšího si před porodem nelze přát pomyslela jsem si a ani mě výběr palandy moc nezajímal, protože jsem si představovala, jak dostanu porodní bolesti a do toho začnu učůrávat. :))
V šest jsme dojeli domů a S. jel na kuželky. V podbřišku mě furt píchalo, tak jsem se rozhodla, že si to zkusím měřit, co kdyby náhodou.....no to jsem neměla dělat, protože po pár měření bylo jasný, že to nic není, jsou to jasně poslíčci a byla jsem ještě víc nasraná. :))
Co jiného si myslet o bolestech, které přijdou jednou po osmi, jednou po dvanácti a jednou po dvaceti i třiceti minutách.
S. přijel po osmý z kuželek a když viděl, jak jsem zoufalá, tak řekl, že pojedeme do porodnice a tam nám řeknou co a jak. Jááák asi co a jak, vyjela jsem na něj, nic to není a pošlou mě domů a já budu ještě víc naštvaná. Jenže byl tak neodbytnej, že se prostě nedalo nic jiného než souhlasit a po devátý jsme teda razili směr porodnice. Cesta trvala víc jak 15 min a během tý jízdy ani jedna bolest. Ani nevyndavej z kufru tašku, mě stejně pošlou domů a s těmito slovy jsem za chvíli zvonila na zvonek porodnice.
Dobrý večer, moooc milá sestřička, tak co, praskla voda? NE! Pravidelné kontrakce? NE! A co nás teda trápí? Nepravidelné kontrakce!!!!Grrrrrr A ona trapně kde prý máme tašku, tak jsem jí řekla, že v autě, když nás stejně pošlou domů. Nene, to už vás domů nepustíme, máte po termínu, máte bolesti, to už jste naše. S. raději sklopil hlavu, páč mu bylo jasný, že ten můj pohled by ho propíchl. Aáááá, malá kontrakce na chodbičce....a zase nic..
Sestra mě připoutala k monitoru, S. šel pro tašku a já zoufale koukala na hodinovou ručičku jak se pomalilinku hrabe dopředu. Bylo přesně 21.45 a mě došlo, že přesně v tolik hodin se narodila Anička.
Za 30 min. na monitoru přišly dvě slaboučké bolesti, které ani nestálo za to je nazvat bolestmi a ve 22.10 přišel primář a vyšetřil mě. Jestli mi řekne, že jsem na jeden nebo dva prsty, tak to tady celý rozkopu, myslela jsem si :-) Ten nic neřekl, jen poslal sestru po jehlu a píchnul mi vodu. Jak to vypadá pane doktore ptám se ho. Jo dobrý. Oooooooo....jak dobrý? Koukl na hodiny, 22.15 no dneska to asi už nestihnete, ale nad ránem se dočkáte. Cožeeeeeeeeeeeee???????Jak nad ránem, jako zítra? Oooooo.....jo, zítra, kdy jindy. No tě péro, tak já rodím, v tu chvíli jsem dostala tak úžasnou náladu, která mě tak nakopla, že jsem byla happy.:-) Poslali mě do sprchy a pak na sál. Sestřička mě na sále vyšetřila a kouká na hodiny a říká: no já nevím, ale klidně bych se s panem primářem vsadila, že to bude ještě dneska, jste na 7cm. Cožeeee, koukám na hodiny a tam je 22.30. No to je super, já fakt rodím pomyslela jsem si a slezla z lůžka. Jen jsem ho obešla, tak jsem se musela zachytit S. protože to vypadalo, že mi vypadne spodek, za chvíli zas. Sestra na mě kouká a prý raději si vylezte nahoru, já se zase podívám. Se podívala a říká mi, no jo, rodíme. Cožeeeee užžžž????
Přišla druhá, položila mi ruku pod hrudník a říká, sem zatlačíte jo? A přitom podávala S. buničinu, kterou mi měl otírat čelo.
Tak zatlačte, řekla sestra, tak jsem zatlačila a S. asi taky a celá ta voda z tý buničiny mi stékala po tváři za košili.:)) Chtěla jsem ještě tlačit /děsně mě to bavilo/když v tom mi došlo, že už nemusím, protože se koukám na to nejkrásnější miminko na světě. Právě bylo 22.38 a Alenka byla mezi námi. :)
Takhle úžasně jsem si to nemalovala ani v tom nejkrásnějším snu.:-)


Alenka

04.04.2008 18:47:03 | Autor: Alča | stálý odkaz

Komentáře

7 komentářů:
 • 04.04. 19:57, Vlaďka

  Jestli se mi podaří podruhý rodit normálně, tak to chci jako Alenka!

 • 05.04. 07:51, Hanuli

  Souhlasím s Vlaďkou. Alenko, krásnej porod, fakt že jo :-) Takový čtu nejraději...

 • 05.04. 10:23, LeNda

  Alenko, kde se tohle učí? Krásný :o)

 • 05.04. 20:35, Petule

  Alenko, si ta nejlepší spisovatelka, kam se na tebe hrabe třeba taková Danielle Steelová, jen ještě prozrad kde se takové porody objednávají:-))

 • 05.04. 20:44, eff

  Ali tak to je primo nadhera------tomu by se dalo rict -"slo to jako po masle :-) " a rada bych tedy druhe miminko take tak porodila !!!

 • 05.04. 23:53, Mon

  Chichichi.-)))))))) Ja mela taky strasne rychlej porod a vyvodila jsem si z toho pouceni: my co se nebojime poradne si nacpat milana, mame porod v poho. Mame totiz dost sil a brisni trenink.-))

 • 07.04. 00:11, Nicol1

  Krasny , krasny...a to ses tak bala že to bude ošklivý jako poprvé, vid ? Přeji všem co nejvíc takových porodu. Tak by to na světě mělo fungovat.


přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Zářijovky 2007
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Dovolená aneb houbové ...
Anežka na návštěvě u k...
Anežčina první dovolen...
Seznam
Anežka cvičí
Anežka a vanička
Zdravíme a pozdravujem...
Dítě - Návod k použití
Anežčin multifunkční d...
Naše pohádka
Receptíky na omáčky
Anežčiny první narozen...

Rubriky

Všechny rubriky
Šikovný věcičky
Básničky, písničky ... pro naše dětičky
Papání
Vozítka a jejich příslušenství
Jen tak ...
Den D .. jak jsme přišli na svět
videa našich pokládků... aneb jak nám rostou a co už umí :o)
metříky
číslíčka aneb naše tabulka
Naše rodinky
Rychlorecepty alá MON
jak se na nás čekalo aneb jak mamky těhotnily
přehled psychomotorického vývoje
koutek jedny dietařky
dětské koutečky... neboli aby si i mamky mohly vorazit :)
Pro volnou chvíli a zábavu

Odkazy

naše domovina
všechno možné i nemožné o kojení
jak na sluníčko
jak na sluníčko s paraplíčkem napr...
ráj nejen pro dětičky, ale hlavně pro maminky
další ráj...
mimibazar
naše prní album - před těhu, pupíky a novopečené miminka
album, které nás vypeklo nejvíc :o(
jaké bude počasí?
Žiju BIO
Závadné výrobky 1
Závadné výrobky 2
Energetická kalkulačka pro dietářky
Kalorická tabulka pro dietářky
Zpěvník
Recepty pro kojence
Výživa dětí

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se